"359 gevaarlijke kruispunten"

Bijna de helft van de verkeersslachtoffers valt op kruisingen. Dat blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws naar 30.000 ongelukken waarbij tenminste één betrokkene naar het ziekenhuis moest. Het leverde een kaart op met 359 gevaarlijke kruispunten in Nederland.

In Enschede, Marienberg, Hardenberg, IJsselmuiden, Deventer en Rijssen zijn de gevaarlijkste kruispunten van Overijssel. Dat concludeert RTL Nieuws na onderzoek.

Gevaarlijke kruispunten Overijssel
 
 

Hardenberg

De redactie van RTL Nieuws bekeek 30.000 ongevallen waarbij tenminste één betrokkene naar het ziekenhuis moest en bracht vervolgens de 359 gevaarlijkste kruisingen van Nederland in kaart. Zestien daarvan liggen in Overijssel, waarbij in Hardenberg de kruizing Afterkampweg - Ommerweg - Hessenweg, wordt genoemd (4 ongelukken) en in Dedemsvaart de kruizingen Hoofdvaart - Markt - Wisseling (3 ongelukken) en De Magnolia - Moerheimstraat (3 ongelukken).  Ook het beruchte kruispunt op de N36 bij Marienberg staat wederom negatief op de kaart. 

De kruising Emmaplein - Emmastraat in Deventer staat bovenaan de Overijsselse lijst. Tussen 2009 en 2011 werden daar vier ongelukken geregistreerd. Zes mensen raakten daarbij gewond, vier van hen moesten naar het ziekenhuis.

Landelijke registratie

Volgens RTL valt de helft van het aantal verkeersslachtoffers op een kruispunt. Het nieuwsprogramma baseert haar onderzoek op data van het ministerie van Infrastructuur en Milieu over de periode 2009-2011. De cijfers zijn echter onvolledig. Omdat agenten steeds minder vaak ongelukken in een landelijke database verwerken, kan het ministerie de ongelukken steeds slechter registreren.

 

De gevaarlijkste Overijsselse kruispunten op een rij:

 

 • Almelo;  Vrielinkslaan - Vriezenveenseweg (3 ongelukken)
 • Dedemsvaart;  Hoofdvaart - Markt - Wisseling (3 ongelukken) en  De Magnolia - Moerheimstraat (3 ongelukken)
 • Deventer;  Assenstraat - Boterstraat - Brink (3 ongelukken) en  Emmaplein - Emmastraat (4 ongelukken)
 • Enschede; Schukkinkweg - Zuid Esmarkerrondweg (3 ongelukken) , Laaressingel - Schouwinkstraat (4 ongelukken) en
           Drienerlolaan - Hengelosestraat - Parallelweg (3 ongelukken)
 • Haaksbergen;  Blankenburg - Blankenburgerstraat (3 ongelukken) 
 • Hardenberg; Afterkampweg - Ommerweg - Hessenweg (4 ongelukken) 
 • IJsselmuiden; Frieseweg - Grafhorsterweg (4 ongelukken)
 • Marienberg ; Beerzerweg - Twentseweg (4 ongelukken)
 • Raalte; Hondemotsweg - Nieuwe Deventerweg (3 ongelukken)
 • Rijssen; Butaanstraat - Nijverdalseweg (4 ongelukken) 
 • Zwolle; Blaloweg - Russenweg (3 ongelukken)  en  Dijkstraat - Zamenhofrotonde (3 ongelukken)